V první etapě Dookola Mazowsza ve spurtu hlavního pole na 2. místě Tomáš Bárta

Rovinatá etapa dospěla do předpokládaného hromadného závěru. V něm si nejlépe vedl elitní sprinter HRE Mazowsze Marceli Boguslawski. Druhé místo vybojoval nejlepší sprinter ATT Investments Tomáš Bárta.

První etapou zahájil dnes polský čtyřetapový závod Dookola Mazowsza (2.2). Jde již o 65. ročník. Jelo se osm okruhů se startem a cílem ve městě Teresin. Celkem závodníci najeli 168 km a nastoupali 300 metrů. Takže totální rovina. Nejpravděpodobnější byl tedy hromadný dojezd. Ale to byl i včera při jednorázovce Memorial Andrzeja Trochanowskiego a nevyplnil se.

Na startu se prezentovalo 26 týmů, z toho polovina má statut Continental. Nejsilnější se jevily domácí HRE Mazowsze a Voster ATS, nizozemské ABLOC a Allinq a německý P&S Benotti. S nimi poměřily své síly také dva české: ATT Investments a Tufo-Pardus Prostějov.

Hodně nervózní etapa, spousta pádů, spousta defektů. Ale nakonec přijel pohromadě celý balík.

"Kluci se snažili mít závod pod kontrolou. Tomášovi to perfektně rozjel Matúš Štoček. Jsme rádi, že jsme napravili včerejší nezdar a vstoupili úspěšně do celého etapáku," řekl k etapě Petr Kaltofen.

Čas vítěze získalo 82 lidí. Z obou českých týmů mezi nimi kromě Tomáš Bárty byli také Marek Dolníček a Ondřej Petr z Tufo-Pardus a Matúš Štoček, Jan Kašpar a Karel Camrda z ATT Investments. Většina těch, kteří nabrali časovou ztrátu, byla nějakým způsobem zamotána do velkého pádu 12 km před cílem.

"Jako lídr našeho týmu do spurtu byl určen Richard Holec. Jenže i on byl stejně jako většina našeho týmu postižen hromadným pádem 12 km před cílem. Vepředu nám zůstali jen Marek Dolníček a Ondřej Petr. Dolníček bral nakonec 21. místo. Richard má navíc nepříjemně naražené zápěstí. Vzhledem k časovým ztrátám v závodě, který bude o vteřinách, se tedy v dalších etapách budeme snažit o dílčí úspěchy," řekl k závodu Michal Mráček.

zdroj: roadcycling.cz Jiří Vlasák, foto: ATT Investments