Márton Dina vyhrál v Polsku i první etapu! Ve Francii dospurtoval Šimon Vaníček na třetím místě!

ATT Investments měl opravdu vydařený den. Na Tour of Malopolska vyhrál Márton Dina po prologu i první etapu. Ve Francii na Ronde de l'Oise obsadil ve spurtu početnější hlavní skupiny třetí místo Šimon Vaníček a v průběžném pořadí mu patří 5. příčka.

Hlavní potíž první v její druhé polovině dost zvlněné etapy Tour of Malopolska (2.2) spočívala v jejím samém závěru: 4,5 km do kopce s průměrným sklonem 6%. Tady se také rozhodlo.

Cyklisté ATT Investments vlastnili dres lídra a nikdo jim nemínil v průběhu celé etapy při udávání tempa a sjíždění denního úniku pomáhat. Takže se pořádně nadřeli. Zvláště když pro nemoc nenastoupil Matúš Štoček.

Své si tedy musel odpracovat mladý Jan Bittner, ale hlavní tíha určování tempa pelotonu při sjíždějí úniku ležela na Danu Turkovi. Úsek před cílovým kopcem byl vyčleněn pro Karla Camrdu, v samotném stoupání pak tu byl pro Mártona Michal Schuran. Kolektivní dílo zpečetil jeden z top maďarských cyklistů současnosti.

"Kluci výborně závod kontrolovali. Když se přiblížilo finále, začaly ostatní týmy útočit. Už 700 metrů před cílem jsem jel na první pozici a čekal na útoky soupeřů. Druhý Kubiš vypadal opravdu silně, ale ukázalo se, že jsem měl lepší nohy po tak náročném stoupání. Jsem opravdu šťastný za vítězství a vděčný týmu za práci, kterou pro mě odvedli. Bez nich by to nebylo možné!" řekl Márton Dina, který vede i vrchařskou soutěž.

Druhá etapa Ronde de l'Oise (2.2) končila spurtem pelotonu. Závěrečné kilometry v klesání a technický závěr svědčily Šimonu Vaníčkovi, takže si poprvé v sezóně v závodě z kalendáře UCI sáhl na pódium. V konkurenci špičkových kontinentálních týmů především z Francie, Belgie a Nizozemska jde o mimořádně dobrý výsledek!

"Cílem bylo sbírat bonusové vteřiny na prémiích, jenže vždycky byl někdo odjetý, takže to se nepovedlo. Druhým cílem bylo prosadit se ve spurtu. Pořádně se začalo závodit až 40 km před cílem. V závěru se mi podařilo v zatáčkách dostat na dobrou pozici do sprintu. Bohužel posledních 100 metrů jsem byl trochu zavřený od dvou přede mnou, navíc mi pozdější vítěz málem vypletl přední kolo. S třetím místem jsem hodně spokojený, ale přeci jen to trošku zamrzí, když je to takový kousek od vítězství," řekl k etapě Šimon.

Druhým do spurtu byl určen Dominik Neuman a ten po včerejším 9. zaznamenal dnes 12. místo. Ostatní tři kluci, tedy Jirka Petruš, Jan Kašpar a Filip Řeha pracovali pro oba kolegy, kteří byli do etapy určenými lídry.

Šimon se díky 4vteřinové bonifikaci posunul na průběžné 5. místo. Na vedoucího závodníka Novozélanďana Lewise Bowera (Equipe continentale Groupama-FDJ) ztrácí 5 sekund