ATT Investments zatím vládne ŠKODA CUPu rukou neomylnou. Po Filipu Řehovi a Jakubu Otrubovi vyhrál třetí díl v České Kamenici Daniel Turek!

V České Kamenici čekal na cyklisty podstatně kopcovitější okruh než o den dříve v Krásné Lípě. Naštěstí se počasí umoudřilo, sice chladno a vítr, ale bez deště a v polojasnu. Četná stoupání měla za následek rychlou selekci startovního pole. Jezdci ATT Investments ale měli vpředu vždy početně navrch. V závěru se vytvořila desetičlenná skupina, v níž byli čtyři cyklisté pardubického týmu a z níž v posledních deseti kilometrech odjel sólově Daniel Turek a náskok uhájil až do cíle.

Jelo se na okruhu dlouhém 25 km, který bylo nutno absolvovat šestkrát. Na o něco více než 150 km čekala porce tří tisíc výškových metrů. Rychlostní průměr těsně překročil 37 km/hod. Na start se postavilo 96 závodníků z 8 zemí. V cíli jich bylo klasifikováno 41. Mezi nimi všech 13 závodníků, kteří se v dresu ATT Investments ke startu dostavili.

První polovina okruhu byla profilově podstatně těžší než část druhá. Takže už v první části úvodního okruhu se startovní pole rozdrobilo do mnoha malých skupin. Na čele se vytvořila pětičlenná skupina, v níž z ATT pracovali včerejší vítěz Jakub Otruba a Michal Schuran. V nájezdu do druhého okruhu však byla dostižena necelou třicítkou dalších závodníků. Brzy nato zaútočila jiná trojice, kdy byli Karel Camrda a Márton Dina. V dalším čtyřčlenném úniku se ocitl Matúš Štoček.

Následně se na čele vykrystalizovala skupina o 17 lidech, kde mělo ATT 6 jezdců: Mártona Dinu, Matyáše Fialu, Jana Kašpara, Michala Schurana, Matúše Štočka a Daniela Turka. S blížícím se cílem se začalo ve skupině nastupovat. Aktivní v tom byli opět především cyklisté ATT Investments. Výsledkem bylo, že se skupina zredukovala na 10 závodníků. Zájmy ATT tu reprezentovali Márton Dina, Michal Schuran, Matúš Štoček a Daniel Turek.

V závěrečném okruhu nejprve vyprovokoval únik dvojice Michal Schuran, a když to nevyšlo, vzal za to Dan Turek. A jemu už to vyšlo! V cíli byl o 7 sekund dříve než devítka pronásledovatelů, z níž se ve spurtu prosadil na 3. místo Matúš Štoček.

Jarda Friede, sportovní ředitel ATT Investments: „Chtěli jsme být aktivní od začátku závodu. Podařilo se nám soupeře přečíslit a v závěru početní výhodu využít.“

Daniel Turek: „Okruh to byl extrémně selektivní. Možná na český pohár až moc. Po dvou kolech toho všichni měli plné zuby a na čele už jela jen menší skupina. Osobně jsem se snažil pomáhat klukům z týmu, tahal jsem špice, nastupoval, a právě z jedné takové akce v posledním okruhu jsem poodjel, což umožňovalo klukům z týmu trochu pošetřit na závěr. V posledním kratším stoupání mě skupina stáhla odhadem o deset sekund, tak jsem v závěrečné rovinaté části ještě vsadil, co to dalo, a ono to dalo vítězství.“

Filip Řeha je průběžným lídrem seriálu, Matyáš Fiala má v držení bílý dres vedoucího závodníka v kategorii U23.