Márton Dina zvítězil v prologu Tour of Malopolska. ATT Investments se stal nejlepším týmem

ATT Investments snad ani dopadnout nemohl. Vyhrál ho Márton Dina, úspěch českého týmu podtrhli na šestém místě Jan Kašpar a na jedenáctém Tomáš Jakoubek.

Do prologu Tour of Malopolska (2.2) nastoupilo 30 týmů, z toho 12 kontinentálních, dva národní výběry a ostatní klubové. Celkem cyklisté 23 národností. Početně nejsilnější byli pochopitelně domácí jezdci, pak Dánové, Němci, Češi, Nizozemci, Norové atd.

ATT Investments tady reprezentuje šestice Márton Dina, Karel Camrda, Tomáš Jakoubek, Matěj Stránský, Petr Klabouch a Jan Kašpar.

Prolog se jel v Krakově, hlavním městě Malopolského vojvodství, na trati o délce 1,4 km s převýšením 118 metrů. Tedy velmi náročné stoupání. A pro české barvy - a v případě Mártona Diny i pro maďarské - dopadl první díl čtyřdílného závodu skvěle.

Márton Dina potvrdil výbornou formu z posledních týdnů. Ukázal ji nejprve 17. místem na svém domácím závodě Okolo Maďarska (2.Pro), poté 3. místem na lucemburském Fléche du Sud (2.2) a nakonec 9. místem s totožným časem jako vítěz na francouzském Tour de la Mirabelle (2.2). Nyní se ale konečně dočkal vítězství!

Druhého Adama Ťoupalíka porazil o 2 sekundy. Třetí Lucemburčan Tom Wirtgen, který má za sebou pět let v belgickém ProTeams Bingoal, ztratil už 7 sekund.

Skvělý výsledek českých barev podtrhl na 6. místě se ztrátou 10 sekund Jan Kašpar, jen o vteřinu byl horší na 11. místě Tomáš Jakoubek. ATT Investments se tím stal průběžně nejlepším týmem. V top ten měl totiž dva jezdce už jen dánský Restaurant Suri-Carl Ras.

"Jsem opravdu velmi šťastný. Delší dobu jsem o vítězství usiloval a konečně je tady. Tohle je poslední závod v dlouhém závodním bloku, věděl jsem, že mám dobrou formu a věřil jsem si. Tohle vítězství není jen moje, je to vítězství všech lidí kolem, kteří nás podporují a vytváří nám podmínky. Těžší etapy jsou ale teprve před námi a my se pokusíme udržet dres lídra až do konce závodu," řekl pro RoadCycling.CZ Márton Dina.

Od pátku do neděle se jedou tři klasické etapy. Už ta zítřejší vyvrcholí náročným více jak čtyřkilometrovým výjezdem. Ještě těží závěr čeká cyklisty v etapě poslední, kde je cíl umístěn na konci desetikilometrového stoupání.