Márton Dina vyhrál Tour of Malopolska. Jakub Otruba skončil devátý na Oberösterreich Rundfahrt. ATT Investments si připsal 75 UCI bodů

V neděli skončily dva etapové závody, kde o úspěch usilovali i jezdci ATT Investments. A vedlo se jim nadmíru skvěle. Polský závod vyhrál Márton Dina a ATT Investments ovládl soutěž týmů. V Rakousku dokončil Jakub Otruba na konečném devátém místě, když v předešlé etapě dojel druhý, čímž rozšířil svůj let ošní účet UCI bodů na 120. Celkem přinesl uplynulý týden do pokladnice ATT Investments dalších 75 UCI bodů

Poslední etapy obou závodů končily náročným, dlouhým a prudkým cílovým stoupáním.

Jakub Otruba není čistokrevný vrchař, takže takový závěr mu nehrál do karet. Etapu dokončil na 13. místě, což mu vyneslo konečné 9. místo, přičemž od sedmého ho dělila jediná vteřina. Umístění do desítky se vždycky počítá. Počítá se i 6 UCI bodů, které Jakub získal za 2. místo ve druhé etapě a za 9. v konečné klasifikaci. Jeho let ošní sbírka tak činí už 120 bodů, což z něj dělá průběžně třetího nejúspěšnějšího českého cyklistu.

„Kluci mi celý den dělali parádní pozici, do závěrečného stoupání mě dovezli v podstatě na první pozici. Pak už to bylo jen na mně. Za cíl jsem si dal být do deseti, škoda, že to o pár sekund nevyšlo ještě lépe, ale myslím, že s umístěním můžu být spokojený," řekl k etapě Jakub. "Jako tým jsme tady předvedli velmi dobrý výkon, byli jsme hodně vidět, takže celková spokojenost."

Závod vyhrál italský cyklista Luca Vergallito z Alpecin-Deceuninck Development Team.

Naopak pro Mártona Dinu čím prudší a delší kopec, tím lépe. Což dnes v Polsku potvrdil jasným sólovým vítězstvím, které mu přineslo i celkové prvenství.

Krom toho ATT Investments na tomto závodě nahromadilo spoustu dalších dílčích úspěchů. Ze čtyř částí tři vyhráli: prolog a poslední etapu Márton Dina, první etapu Tomáš Jakoubek. V průběhu etapáku nikomu nepůjčili bílý dres lídra závodu!

Suverénně ovládli týmovou soutěž i proto, že na 7. místě byl klasifikován Tomáš Jakoubek a na 11. Karel Camrda, který tím zároveň obsadil 4. místo mezi 70 jezdci kategorie U23.

Márton Dina byl 2. v bodovací a Tomáš Jakoubek 3. ve sprinterské soutěži.

To vše v silné především polské konkurenci, kdy do závodu nastoupilo to nejlepší, co v Polsku mají na úrovni kontinentálních a klubových celků. Byly tu však i další silné týmy z Dánska, Německa, Kanady, Nového Zélandu, jakož i český Elkov-Kasper.

"Toto je týmové vítězství! Kluci pro mě po celý závod tvrdě pracovali. I dnes kontrolovali celý závod a drželi mě na dobré pozici. V kopci jsem se cítil opravdu dobře a nastoupil jsem v místě, na kterém jsme se dohodli před etapou. Čtyři kilometry před cílem jsem tedy sólově zaútočil a nikdo nebyl schopen mě následovat. Všechno šlo podle plánu, perfektní den, perfektní týden, velké poděkování celému týmu!" řekl bezprostředně po skončení závodu Márton Dina.

A sportovní ředitel Jaromír Friede dodal: "Všichni kluci odvedli stoprocentní práci v těch fázích závodu, kde měli své úkoly. Výborná týmová práce a skvělé individuální vítězství!"

Celkem veze ATT Investments z Polska 69 UCI bodů. S těmi z Rakouska ho získané body řadí na hranici aktuální desítky nejlepších kontinentálních celků Evropy a v bodování prestižního ProCyclingStats ho dělá 2. nejlepším evropským týmem a 6. na světě!