Dnes v Rakousku dojel Jakub Otruba na druhém místě a průběžně je třetí. Tomáš Jakoubek je i nadále lídrem průběžné klasifikace v Polsku

ATT Investments sbírá tento týden jeden úspěch za druhým. V předposlední etapě Oberösterreich Rundfahrt dojel Jakub Otruba na 2. místě a v průběžné klasifikaci se před závěrečnou etapou posunul na 3. místo. Po dnešní etapě Tour of Malopolska je lídrem průběžného pořadí stále Tomáš Jakoubek, ATT Investments vede i nadále soutěž týmů.

Předposlední etapa Oberösterreich Rundfahrt byla sice kopcovitá, ale nebyla na ní extrémně náročná stoupání. O všem se rozhodlo až v posledním kopci, v němž se peloton potrhal na množství menších skupinek a z té první pětičlenné si po sjezdu do cíle dojel pro druhé místo Jakub Otruba.

Stejně jako včera etapu vyhrál Timo Kielich z Alpecin-Deceuninck Development Team. Jakub se po dnešku posunul na průběžné 3. místo.

"Cílem dnešní etapy bylo především pohlídat, aby neodjela nějaká větší skupina, která by nám nevyhovovala. A aby Jakub coby lídr před zítřejší etapou neztratil. Nejenže se to povedlo, ale ještě z toho bylo výborné druhé místo jako bonus. Zítra to bude ale hodně těžké, samozřejmě jedeme na co nejlepší výsledek," řekl k etapě Petr Kaltofen.

Zítřejší etapa končí opravdu mimořádně náročným stoupáním určeným typickým vrchařům.

"Etapa byla zvlněná, nebyl tam nějaký delší kopec. Rozhodlo se deset kilometrů před cílem, kde byl necelé dva kilometry dlouhý kopec, po němž následoval hodně technický sjezd, v němž jsme se oddělili v pěti lidech a podařilo se dojet až do cíle. S druhým místem jsem hodně spokojený. Zítřejší etapa bude úplně jiná. Dlouhé a prudké stoupání na závěr, což není úplně moje parketa. Ale určitě se pokusím o co nejlepší výsledek, první desítka i pětka jsou reálné a pochopitelně cílem je vyhrát," komentoval dnešní etapu a výhledy do té zítřejší Jakub Otruba.

Matúš Štoček přijel v druhé skupině pár vteřin za prvními závodníky, společně s většinou favoritů na celkové pořadí, a průběžně mu patří 12. příčka.

V závěru dnešní etapy Tour of Malopolska se podařilo odskočit o osm vteřin dvěma jezdcům, z nichž úspěšnější byl dánský cyklista Alexander Hansen z týmu Restaurant Suri. Za nimi se spurtovalo z osmdesátičlenné hlavní skupiny. V ní byli všichni jezdci ATT Investments, kteří tu usilují o pořadí, tedy Tomáš Jakoubek, Márton Dina i Karel Camrda.

Oba uprchlíci byli dobře postavení v průběžném pořadí. Tomáše Jakoubka coby lídra klasifikace neohrozili, Mártona Dinu však odsunuli na 5. místo. Na Tomáše ztrácí Márton 34 vteřiny, na druhé místo 12 vteřin.

"Konečný účet se bude vystavovat až zítra," odkázal Jaromír Friede na závěr zítřejší závěrečné etapy, která má následující podobu: nejprve 2,5 km s průměrem 7,4 % a maximem 9,8 % a po krátkém sjezdu 8,1 km s 8,3 % průměrným sklonem, z toho dva kilometry k 11 %!

Tomáši Jakoubkovi patří po dnešní etapě 3. místo v bodovací i vrchařské soutěži, Karel Camrda je 4. v soutěži jezdců kategorie U23 s odstupem 26 vteřin na vítěze dnešní etapy Hansena.

Soutěži týmů i nadále vévodí ATT Investments.