ATT Investments vyhrál tři ze čtyř vyhodnocovaných kategorií Českého poháru v silniční cyklistice

Posledním dílem Českého poháru v silniční cyklistice mužů ŠKODA CUP 2022 byl sobotní závod v Mladé Boleslavi. ATT Investments ovládl v konečném účtování tři ze čtyř vyhlašovaných soutěží. V absolutním pořadí jednotlivců skončil na 3. místě Jan Kašpar, který se stal vítězem kategorie cyklistů ve věku do 23 let , ATT Investments vyhrál soutěž týmů a Daniel Sporysch byl nejlepší v kategorii Nováček soutěže.

Tradiční zakončení českého poháru se uskutečnilo na technicky jednoduché tříkilometrové trati v Mladé Boleslavi, kdy se jelo po široké komunikaci od startu k otočce a v protisměru zpět do prostoru cíle. Okruh se jel 36 krát, takže dohromady cyklisté absolvovali 108 km, přičemž v prostoru startu a cíle sbírali body do konečného pořadí.

Na startu stanulo 55 závodníků ze 14 týmů. ATT Investments nasadil deset cyklistů, chyběl mezi jiným Matúš Štoček, který ve stejném termínu reprezentoval po boku Petra Sagana Slovensko na Mistrovství světa v Austrálii.

Hlavním cílem ATT Investments bylo pokusit se v posledním závodě udržet vedoucí postavení Jana Kašpara v průběžném pořadí seriálu. Už před startem ale bylo zřejmé, že to bude úkol nadmíru obtížný, protože soupeři nebyli od Jana Kašpara bodově příliš vzdáleni a trať v podobě rovinatého kritéria, v němž se prosazují především závodníci s rychlou koncovkou, není zrovna příliš příznivá pro specializaci tohoto 21letého let ošního nováčka v týmu ATT Investments.

Očekávání se nakonec potvrdilo. Jan Kašpar sice nějaké body v průběhu závodu posbíral, ale na obhájení průběžného vedení to nestačilo. I tak ale udržel místo na konečných stupních vítězů.

Závod se rozhodl v poslední třetině trati, kdy ujela trojice, v níž byly i dvě nové posily ATT Investments pro příští rok, Daniel Turek a Jakub Otruba.

Daniel Turek je mezi jiným let ošním vítězem osmidílného rakouského poháru ÖRV a Jakub Otruba byl v letošní sezóně například 3. v etapových závodech Okolo Malopolska a Okolo Rumunska a 5. Okolo Slovenska. Je tedy víc než pravděpodobné, že tým vstoupí do sezóny 2023 opět silnější.

„Rozhodla především větší vyzrálost soupeřů,“ vyzdvihl hlavní důvod, proč se nepodařilo uhájit vedoucí pozici Jana Kašpara, sportovní ředitel ATT Investments Petr Kaltofen, přičemž narážel na věkové složení týmu, v němž pouze dvěma z patnáctičlenné sestavy bylo let os víc než 23 let .

V samotném závodě se ale ATT Investments jeden úspěch podařil a to bylo vítězství Miky Heminga v kategorii U23.

V seriálu, který se kvůli vážné nehodě rakouského cyklisty v Kyjově skládal pouze ze čtyř závodů, bodovalo celkem 50 jezdců. V první desítce konečného pořadí najdeme z ATT Investments kromě 3. Jana Kašpara ještě na 5. místě Tomáše Bártu, na 9. Tomáše Jakoubka a na 10. Michala Schurana.

Ve třech závodech obsadil tým ATT Investments 1. místo, čímž jasně ovládl konečné pořadí soutěže týmů.

V kategorii U23 kromě vítězství Jana Kašpara se mezi prvními deseti umístili ještě na 5. příčce Daniel Sporysch, na 7. Karel Camrda a na 8. Matěj Stránsky.

Daniel Sporysch a Matěj Stránský obsadili první dvě místa v soutěži Nováček soutěže.

„Samotný závod se dal zajet i lépe, ale po jeho skončení jsem klukům poděkoval za výsledky, jichž dosáhli v průběhu celé sezóny, protože na jejím začátku jsem si je v tak výborné podobě snad ani nedokázal představit. Byla to jasně nejlepší sezóna za dobu existence týmu,“ uzavřel stručným komentářem sezónu 2022 majitel a manažer ATT Investments Radim Kijevský.